پرشین استار - ستاره پارسی - مطالب
این دامنه بهمراه دو دامنه زیبای دیگر به فروش میرسد
اطلاعات بیشتر
 
یک شنبه 03 مرداد 1400
توجه
برترین مطالب
فال چینی برای ماه های سال - 1622929 بازدید
فال حافظ با معنی و تفسیر - 667210 بازدید
عکس های زنان صدام حسین - 422395 بازدید
جدول تبديل مقياس ها - 417051 بازدید
داستان جن - 374753 بازدید
فهرست
صفحه اصلي
تالارهاي گفتمان سايت
بخشهاي سایت
آلبوم تصاوير
لینکستان
جستجو
فال حافظ
نقشه سایت
تماس با ما

موضوعات سایت
فایلهای صوتی خنده ار (0)
کلیپ موبایل (2)
اس ام اس (25)
پس زمینه موبایل (2)
نرم افزار موبایل (2)
ترفند های موبایل (13)
بازی موبایل (1)
زنگ موبایل (0)
تم موبایل (3)
کلیپ فلش (0)
بازی فلش (1)
فال (16)
بيوگرافي بازيگران و خواننده ها (5)
مطالب جالب و زيبا (77)
داستان کوتاه و حکایت (44)
جوش صورت (3)
سلامت (19)
زيبايي (10)
کتاب هاي الکترونيکي (1)
ترفند هاي کامپيوتر (6)
ترفند هاي اينترنت (5)
داستان جن و روح (2)
جن (3)
روح (2)
موفقیت (20)
داستان های ملانصرالدین (6)
عکس های عاشقانه (0)
عکس های طبیعت (0)
عکس های عجیب و غریب (4)
عکس های خنده دار و طنز (4)
عکس های بازیگران و خواننده ها (1)
عکس های کاریکاتور (0)
عکس های متحرک (Gif) (0)
اخبار جدید (1)

آخرین مطالب ارسالی
فال و طالع بینی

فال روزانه فال حافظ کلیک کنید فال قهوه و چای


فال انبیا
چرا مرغ‌ها دندان ندارند؟

 

چرا مرغ‌ها دندان ندارند؟


حتما می‌دانید که پرندگان به جای دندان نوک دارند اما شاید ندانید که درگذشته‌های دور پرندگان، دندان داشته‌اند و امروز هم دانشمندان قادر به تولید مرغ‌هایی با دندان هستند چون در ژنوم آنها بستر ژنتیک لازم برای رویش دندان وجود دارد. طی سال‌ها به تدریج پرندگان دندان‌های خود را از دست داده‌اند و در حال حاضر تنها یک دندان آن هم در جلوی نوک خود دارند که به اصطلاح به آن دندان تخمی می‌گویند و به آنها در بیرون آمدن از تخم‌ کمک می‌کند و پس از آن نیز می‌افتد. حدود ۴۵۰ میلیون سال پیش اولین مهره‌های فک یا دندان در حیوانات پدیدار شد...
این مهره‌ها در ابتدا از ساختارهای درمواپیدرمیک ساخته شده بودند و گاهی روی تمامی نقاط بدن موجودات دیده می‌شدند اما کم‌کم اختصاصی‌تر شده و به درون دهان محدود شدند. این دندان‌ها طی سال‌ها در حیوانات گوناگون نظیر گیاهخواران، ماهی‌ها، پرندگان و پستانداران شکل خاص خود را پیدا کرد و تغییر فرم یافت. گروهی از دایناسورهای پرنده، اجداد پرندگان امروزی، دندان‌های خاص خود را داشتند اما در سیر تکامل دیده می‌شود که پرندگان به مرور زمان برای کم کردن وزن و همچنین به دلیل نوع رژیم غذایی خود، دندان‌هایشان را از دست داده‌اند. فک و دندان‌های اولیه پستانداران بسیار شبیه به دندان‌های پرندگان ماقبل تاریخ است. فک پایینی آنها تنگ‌تر از فک بالایی بوده و دندان‌ها به سمت داخل برگشته و وظیفه آنها فشار دادن و شکاندن مواد غذایی بوده است اما در سیر تکاملی فک، لب‌ها و زبان تغییراتی پیدا کرده و به تبع آنها دندان‌ها نیز اختصاصی‌تر شده‌اند و به تدریج دندان‌های پیشین، نیش، آسیای کوچک و بزرگ شکل گرفته‌اند که نمونه‌‌های گوناگون آن را می‌توان در علف‌خواران، گوشت‌خواران و جوندگان مشاهده کرد. حتی تعداد دندان‌ها نیز در برخی حیوانات تغییر کرده است.
بررسی‌ها نشان داده است که در حیوانات ماقبل تاریخ، دندان‌ نیز مانند ناخن ومو به طور مرتب در حال رشد، افتادن و رشد مجدد بوده است، در حالی که دندان در پستانداران امروز تنها ۲مرتبه رشد می‌کند و جای دندان‌های شیری را تنها یک مرتبه دندان‌های دایمی‌ می‌گیرد حتی در برخی گونه‌ها این ۲ مرتبه نیز جای خود را تنها به یک مرتبه داده است اما هنوز هم رشد دایمی دندان‌ها را در حیواناتی مانند کوسه و کروکدیل می‌توان دید. در این حیوانات بیش از ۴۰ مرتبه دندان‌ها می‌افتند و مجددا رشد می‌کنند.
در برخی از حیوانات نیز هنوز رشد دایمی دندان‌ها دیده می‌شود. مثلا در فیل دندان‌های بالایی در تمام دوران زندگی رشد می‌کند و در سگ آبی دندا‌ن‌ها مدام رشد می‌کنند و ساییده می‌شود. پرنده‌ها تنها حیواناتی نیستند که در سیر تکاملی دندان‌های خود را از دست داده‌اند. در بسیاری دیگر از حیوانات نیز منقار جای دندان را گرفته که از آن جمله می‌توان به لاک‌پشت اشاره کرد. شاید منقار داشتن زیبا نباشد اما حداقل نیاز فرد به مراجعه به دندانپزشکی را رفع می‌کند.

منبع: فیگارو

معنی برخی کلماتی که از زنها می‏شنوید:‏

معنی برخی کلماتی که از زنها می‏شنوید:‏یک. خبٌ: این کلمه‏ای است که زنان برای پایان دادن به مکالمه‏هایی استفاده می‏کنند که در آن حق با آنهاست و شما باید خفه‏ بشوید.‏

دو
. پنج دقیقه: اگر مشغول لباس‏پوشیدن است یعنی حداقل نیم ساعت. هرچند پنج دقیقه دقیقاً معادل پنج دقیقه است اگر به شما پنج دقیقه بیش‏تر زمان جهت تماشای فوتبال داده شده باشد.‏

سه. هیچٌی: این آرامش قبل از توفان است. معنی و مفهوم آن این است که باید به شدت گوش‏به‏زنگ باشید. بحث‏هایی که با هیچی شروع می‏شوند، غالباً با خبٌ تمام می‏شوند.‏

چهار. بفرمایید: این کلمه اصلاً ربطی به اجازه دادن انجام کاری ندارد. "اگه جرئت داری" در آن مستتر است.

پنج
. آه بلند: این در حقیقت یک کلمه محسوب می‏شود که معمولاً درست فهمیده نمی‏شود. آه بلند یعنی او فکر می‏کند شما یک احمق به‏دردنخور هستید و او نمی‏داند چرا دارد وقت‏ش را با ماندن و بحث با شما سر هیچٌی تلف می‏کند.

شش. اشکال نداره: این یکی از خطرناک‏ترین جملاتی است که زن شما ممکن است به شما بگوید. اشکال نداره یعنی اون به زمان طولانی‏تری احتیاج دارد که تصمیم بگیرد شما چگونه باید تاوان این اشتباه‏تان را پس بدهید.‏

هفت. ممنون: از شما تشکر می‏کند. فقط بگویید خواهش می‏کنم. هیچ حرف اضافه‏ای نزنید. خیلی ممنون می‏تواند نشان دهنده یک خطر بالقوٌه باشد.

هشت. اصلاً هرچی: این ترکیب برای گفتن دهنت سرویس‏ه یا مرده‏شورت رو ببرن استفاده می‏شود.

نه. نگرانش نباش عزیزم، خودم انجام می‏دم: یک جمله بسیار خطرناک دیگر. به معنی آنکه این کار به دفعات متعدد به شما محول شده و حالا تصمیم گرفته خودش دست به کار شود. این حالت معمولاً منجر به حالتی خواهد شد که شما بپرسید چی شده؟

۱۵ نکته جالب و خواندنی در مورد جن

۱۵ نکته جالب و خواندنی در مورد جن


۱) جن جانوریست دارای شعور؛ و فیزیکی غیر ارگانیک ؛ که از لحاظ شان وجودی ؛ از دید ادیان پایینتر از انسان و بالاتر از حیوان جای می گیرد .در فرهنگ فارسی به آن دیو و در فرهنگ عرب به آن جن و در فرهنگ لاتین demon یا jinn نام گرفته است. جن به معنای چیزی است که؛ پوشیده شده ؛و منظور پوشیده ماندن او از حواس ماست.
۲) خصوصیات فیزیکی جن از دید انسان؛ اعجاب آور است. عنصر اصلی وجودی جن آتش است وبه علت نداشتن عنصر خاک ؛در وجودش مانند بارباپاپا ؛می تواند به هر شکل و اندازه ای تبدیل شود. و بسیاری از چیزها را در یک آن ؛جا به جا کند .همچنین سرعت نقل مکان بسیار بالایی دارد. می تواند مثلا ظرف ۵ دقیقه فاصله بین لاهور و تهران را طی کرده و برگردد.
۳) جن ابزار ساز نیست ؛ وبه علت خصوصیات فیزیکی منحصر بفرد ؛قادر است در هر مکان و شرایطی زندگی کند ؛وبرای همین به خانه و مسکن نیازی ندارد. زیرا سرما و گرما و باد و بوران بر او کارگر نیست .جن به وسایل حمل و نقل بی نیاز است ؛ و از اینجا می توان فهمید که جن ها دارای صنعت و تکنولوژی نیستند ؛ و شهر و کاشانه ای ندارند مکان معمول زندگی آنها کوه وجنگل و دشت است.
۴) جن مانند همه جانداران غذا مصرف می کند . اما به مقداری بسیار کمتر از انسان.
۵) جن ها مثل انسان جنسیت ونر یا ماده دارند . تولید مثل می کنند و تشکیل خانواده می دهند ؛ و به صورت جماعت زندگی می کنند و جامعه ندارند.
۶) جن نسبت به انسان زیاد عمر می کند . حدود ۱۰۰۰ سال به بالا .جن هایی که در سوره ی جن از آنها نام برده شده ؛ که وقتی اولین بار آیات قرآن را شنیدند ؛ از شدت ازدحام داشتند بر سر هم خراب می شدند ؛ احتمالا هنوز زنده اند . جن ها مانند انسان داناونادان ؛ .فرمانده و فرمانبردار ؛ ارباب و بنده ؛ کافر و متدین ؛ شفیق و شرور دارند.وقتی که مردند از بین میروند و نیازی به قبر و گورستان ندارند.
۷) جن دارای عقل است . اما نه عقل ابزار ساز و عقل فلسفی و خلاقیت هنری .عقل جن به معنای قوه ی ارزیابی امور روزمره یا همان عقل معاش ؛ و قوه تشخیص است ؛ به اضافه هوشی سرشار ؛ اعم از قدرت خواندن فکر و جستجو و یافتن گذشته و آینده.
۸) جن ها مانند انسان نامگذاری می شوند ؛ و دارای اسم و رسم و شهرت هستند دارای زبان خاص ؛ و قوه تکلم هستند و قادر به فهم زبان آدمیان.
۹) معروف ترین جن ؛ ابلیس ؛ یا همان شیطان نام دارد ؛ که وصف حال او را شنیده اید ؛ که چون بسیار در قرب به حق کوشید به جایگاه فرشته های مقرب رسید ؛ اما چون حاضر به سجده بر انسان ؛ یعنی شریک قرار دادن بر خدا نشد از درگاه رانده شد.
۱۰) جن در شرایطی قادر به تسخیر انسان ؛ و انسان در شرایطی ؛ قادر به تسخیر جن است . انسان مسخر شده را مجنون؛ یا دیوانه ؛یا دیو زده ؛ و جن تسخیر شده را ؛موکل می نامند. گویند خود جنیان بر سه قسمند: دیو.؛جن وپری ؛که از لحاظ مکانی ؛ مادون فرشته هستند.
۱۱) جن می تواند در مواردی تربیت شده ؛ به انسان خدمت کند. چنین سنتی در میان جنگیران ایران و پاکستان وهند وجود دارد . اما به طور کل ؛ نه بودا ؛ نه دالای لاما ؛ نه اولیا الله ؛ و نه عرفا و نه پیامبران هیچکدام ؛به مدد خواستن از موجوداتی که مثل انسان ؛خطا و اشتباه و گناه می کنند ؛توصیه نکرده اند اما همگی؛ وجود آنها را تایید کرده اند .
۱۲) جنیان مانند امواج رادیویی و ماهواره ای ؛با ما هستند ظاهر نمی شوند ؛اما حاضرمی شوند و بعضی از انها ؛درخانه ها و بدن شخصیت های ضعیف ؛رفت و آمد می کنند. یکی از راه های دور کردن جنهای مزاحم ؛خواندن و آویختن ۴ آیه از قران است ؛ که با قل شروع می شوند . و بسیاری ادعیه ؛که درکتب مختلف وجود دارند.اماراه دورکردن انسان شرورچیست!؟
۱۳) جن ها ؛ بعضی از ما را؛ به شکل همزاد و غیر همزاد دوست دارند؛ کمکمان می کنند ؛همینطور جواهرات و اشیای قیمتی ما ؛ازجمله انگشترهایی با نگین سنگ (مخصوصا عقیق)را بسیار دوست دارند (ومخصوصا اگر بر آن آیات و اوراد حک شده باشند) .اگر دوستمان داشته باشندو سخنی باماداشته باشند ؛بیشتربه خوابمان می ایند و دلسوزی خود را اعلام می کنند .خیلی ازآنها خدمتگذار ارواح اولیا هستند و دست ماراگرفته اندو خیلی ها هم به کرداراکثرآدمیان اهل شیطنت.بیشتر آنها بی ضررند و مثل ما گرفتار این دنیا و درگیر و دار تقدیر خویشند.
۱۴) اما آنان که ماورای طبیعت ؛ و موجوداتش را باور ندارند؛ چند دسته اند :کسانی که انچه که نمی بینند را باور ندارند . اینها معمولا فقط آنتی تزقصه های جن وپری مادربزرگ ها هستند؛ که حتی زحمت دانستن کوچک ترین اطلاعاتی جز نقد داستان گرمابه های تاریک وکوتوله های پاسمی و عروسی جن ها رابه خودشان نداده اند. این تیپ آدمها از ۷ سالگی که مادر بزرگه داستان های جن وپری را برای ترساندن و خواب کردنشان تعریف می کرده ؛هنوز زیر لحاف هستند.و یا اینکه هارد دیسک کوچکشان از مسئله پر شده و دیگر تاب و یارای درک و پذیرش راز را ندارند.مثل من چهارتا کتاب خوانده اند و تمام ماجرا را در همان چهارتا دیده اند.و گروهی که پوچ یا ابسورد هستند: کسانی که خویش را منکرند چه رسد به ماورای خویش . و گروه آخر کسانی که جنها ؛ دستشان می اندازند و در مجالس احضار ارواح ؛در نقش یک روح برایشان شیرین کاری می کنند ؛تا فردا در مدح روح ؛کتاب چاپ کنند و جایزه بگیرند.
جن برای انسان ؛ از انسان خطرناک تر نیست . همانطور که انسان برای کوسه ؛ از کوسه خطرناک تر است!(در تاریخ بشر حتی یک مورد مرگ انسان به دست جن گزارش نشده در حالی که فقط در دوره حکومت استالین ۳۵ میلیون روس به قتل رسیدند آمار کشتار جنگ های مذهبی صلیبی و جنگ های جهانی و قومی و قبیله ای پیش کش) در حقیقت هیچ چیز ؛ هراس ناک تر و هوس ناک تر از انسان نیست ؛ که به قول توماس هابز :انسان گرگ انسان است.
۱۵) در کل؛ و بدون در نظر گرفتن موارد خاص ؛ آنها به ما کاری ندارند .ماهم به آنها کاری نداریم . ازدود و دم و سر و صداهای شهر و بوی فاضلاب و ...... فراریند .مثل ما کار و مکافات دارند. و دست آخر اینکه ؛به عقیده من: با تمام این اوصاف ؛تفاوت اساسی با ما ندارند زیرا که : آنها هم رنج می کشند.

10 قانون برای كنترل آنفلوانزای خوکی

10 قانون برای كنترل آنفلوانزای خوکی

فارس: شیوع جهانی بیماری آنفلوانزای جدید مسئولان را نگران و مردم را سرگردان كرده است، مردم می پرسند، این چه بیماری است و چه باید بكنیم. مسئولان هشدار می‌دهند كه اصول بهداشتی را رعایت كنید، اما بیماری همچنان به پیش می‌رود.


10 قانون برای كنترل آنفلوانزای جدید


بیماری آنفلوانزای جدید با نوع ویروس H1N1 سابقه طولانی دارد و یك ویروس جدید نیست. مهمترین سابقه جهانگیری یا پاندمی این بیماری به سالهای 1917 و 1918 بر می‌گردد كه با وجود نبود سیستم دقیق آمارگیری و ثبت بیماری گفته می شود حدود 40 میلیون قربانی داشته است. بعد از آن نیز موارد دیگری از جهانگیری این نوع ویروس گزارش شده است كه مهمترین آن پاندمی سال 1976 است كه حدود 8 میلیون قربانی در آن ثبت شده است.

برای خواندن این ده قانون برای کنترل آنفلوانزای خوکی به ادامه متن مراجعه فرمائید

اس ام اس های زیبا به همراه متن انگلیسی

اس ام اس های زیبا به همراه متن انگلیسی

Beauty SMS


خواستم با تو باشم نخواستی ، خواستم مونس و یارت باشم نخواستی ، خواستم برای همیشه در کنارت باشم نخواستی خواستم هم گام و هم نفس روز های تنهایی ات باشم نخواستی ، خواستم پذیرای نگاه مهربانت باشم نخواستی ، خواستم قلبم را به یادگار تقدیمت کنم باز هم نخواستی نخواستی ، هیچ کدام را نخواستی و نخواستی

I wanted to be with you asked to remain anonymous, I understood Moons and I told you, I wanted to be always in frankly about you and I wanted to remain anonymous and step in the day you alone I told you, I wanted to look hosted I named you, I wanted my heart to souvenir

if I told you did not want any benefit to you and you asked to remain anonymousفریاد مردمان همه از دست دشمن است..... فریاد من از دل نامهربان دوست

"The people of all the hands of the enemy. . . . . "I'd likeبا آب طلا نام حسین قاب کنید،با نام حسین یادی از آب کنید،خواهید که سربلند و جاوید شوید،تا آخر عمر تکیه به ارباب کنید.

with water, Hussein gold frame, with the name of Hussein autotypes water, which will be proud and eternal, until the end of his relying on the Mist’.
ما زنده به عشقیم ولی عشق تب دوست،ما طالب مرگیم ولی در طلب دوست،ما تشنه دردیم ولی از غم هجرانیم،درویش نگاهیم ولی با لب خندان.

We live in love but I love like fever, we wanted I death but the friend, we are thirsty for I pain but I sad absence yet, Dervish I take a look at but smiling with his lips.به سه دلیل دوستت دارم دو تاشو نمیدونم یکیشم یادم نیست.

three reasons I love you don’t know two folding expect I do not remember.

 

برای دیدن اس ام اس های بیشتر از اس ام اس های زیبا به همراه متن انگلیسی به ادامه متن مراجعه فرمائید

روش های پیروزی بر وزن زیاد

 

روش های پیروزی بر وزن زیاد


براي كم كردن وزن ابتدا بايد بدانيد كه چربي‌هاي رژيمي در كجا مخفي شده‌اند، نيازي به حذف همه چربيها از رژيم غذايي نيست باچربي كمتر اين كار بهتر انجام مي‌شود و شما هنوز مي‌توانيد اجازه دهيد غذايتان طعم خود را همچنان حفظ كند.
چربيهاي زايد باعث چاقي مي‌شوند زيرا خيلي بيشتر از آن مقداري است كه براي رشد ،فعاليت بدني و سوخت وساز به آن نياز داريم.تنها راه كم كردن وزن، كم كردن كالري است تا چربي زايد بدن آب شود و ميان آنچه مي‌خوريد و آنچه مصرف مي‌شود تعادل برقرار شود.
بسياري از افرادي كه اضافه وزن دارند متقاعد شده‌اند كه سوخت و ساز در بدن آنها بطور مختل صورت مي‌گيرد، اما مطالعات نشان مي‌دهد كه علت چاقي به ندرت يك اختلال متابوليك محسوب مي‌شود.
برخي از متخصصان باور دارند كه ژن‌ها تنها در يك چهارم تا يك سوم اضافه وزن موثرند و عوامل محيطي مثل غذا،نوشيدني و تمرينات ورزشي هنوز هم نقش موثري در اضافه و يا كم شدن وزن دارند.
كم كردن سريع وزن به معناي آب شدن چربي‌هاي بدن نيست ،بلكه اين كاهش سريع مي‌تواند به علت از دست دادن آب بدن و يا حتي عضلات باشد. وزني كه به سرعت كم شده باشد به سرعت هم برمي گردد و اغلب ‪ ۳‬تا ‪ ۴‬پوند هم بيشتر از وزن اوليه مي‌شود.
تغييرات در روش غذا خوردن و انجام تمرينات ورزشي از نكاتي است كه هميشه بايد در صدر قرار گيرد و بايد بطور مستمر به آنها پرداخت و استمرار آن تنها به مدت سه روز ،سه ماه و يا سه سال نباشد.
براي بدست آوردن وزن دلخواه بايد مصرف شكر را كم كرد. اين ماده، مستقيما به چربي‌هاي بدن افزوده نمي‌شود ولي معمولا همراه با غذاهاي پرچرب استفاده مي‌شود.
مطالعات نشان مي‌دهد كه رژيم‌هاي لاغري سفت و سخت منجر به زياده روي در مصرف غذاهاي پرچرب مي‌شود.اما خوردن غذاهايي مثل سيب زميني ،نان،غلات و حبوبات و همچنين مصرف زياد ميوه‌ها و سبزيها براي رژيم لاغري بهتر است.
خوردن نان با فيبر بالا و همچنبين ميوه‌هاي فيبر دار به جاي نوشيدن آب آنها حس گرسنگي را بهتر ارضا مي‌كند.
بسياري از غذاهاي كربوهيدرات دار همراه با چربي مصرف مي‌شوند اما طعم دهنده‌هاي فراواني به غير از چربي هم وجود دارند ،فقط با به كار بردن كمي تخيل مي‌توانيد به مزه غذاهايتان كمي روح بدهيد.
نان را درون فر برشته كنيد و يا نان برشته را بطور تاره از نانوايي بخريد تا طعم و مزه جذاب آن حفظ شود.
نان پيتزا و لواش را با سالاد يا هوموس (نوعي چاشني) و تابولي (نوعي خوراك عربي) و يا تركيبات ديگر غذايي امتحان كنيد.
به جاي كره بر روي سيب زميني‌ها مقداري ماست با مخلوطي از سبزي‌هاي تازه خرد شده بگذاريد و به جاي برنج سرخ شده از برنج بخار پز شده استفاده كنيد.
براي خميرها سسي متشكل از مقدار كمي روغن زيتون و تركيبات كم چربي مثل گوجه فرنگي ،قارچ ،بادمجان ،پياز،سير،سبزي،غذاهاي دريايي ،سينه مرغ و يا گوشت استخواني درست كنيد.
ميوه تازه را در فصل خودش ميل كنيد و يا اينكه مي‌توانيد به جاي اضافه كردن بستني و يا خامه به آنها ماست اضافه كنيد تا خوش طعم‌تر شوند.
رژيم‌هاي سفت و سخت مدت زمان زيادي دوام نمي‌آورند، جداي از مشكلي كه در سازگار كردن خود با آنها داريم مصرف پايين كربوهيدرات‌ها باعث كم شدن آب بدن و نسوج ماهيچه‌اي مي‌شود و به اين علت ميزان مصرف انرژي بدن را كاهش مي‌دهد.
اگر شما سعي داريد كه يك رژيم كم كالري را دنبال كنيد بدن شما هم مصرف انرژي خود را كم مي‌كند و نهايتا رژيم خنثي مي‌شود.
كم خوري و داشتن مقدار كمي انرژي احساس بدي به شما مي‌دهد ،اگر مي خواهيد چربي بدنتان را از دست بدهيد ،فقط ميزان مصرف چربي خود را ‪۳۰‬ تا ‪ ۴۰‬گرم در روز محدود كنيد.
سس‌ها و چاشني‌هاي سالاد يكي از مهترين چربي‌هاي خوراكي وابتدايي‌ترين علل چاقي در زنان ‪ ۱۹‬تا‪ ۵۰‬سال است.
علاوه بر اين غذاهاي آماده از چربي بيشتري برخوردار هستند و يكي از عوامل موثر در چاقي هستند.
خوراك گوشت كه با پنير پوشيده شده و چاشني‌هاي پرچربي كه براي نرم و مطبوع كردن به غذاهايمان اضافه مي‌كنيم تا راحتتر از گلويمان پايين رود از جمله مواردي هستند كه چربي خود را پنهان مي‌كنند.
از ديگر غذاهاي پرچرب مي‌توان از مارگارين،چيپس، دونات (نوعي پيراشكي) كلوچه، شكلات و ديگر انواع شيريني، پنير، كيك، خمير، و سس‌هاي خامه‌اي نام برد.
اينكه مصرف ميان وعده‌ها باعث اضافه وزن مي‌شود يا خير بحث برانگيز است .هنگامي كه به فردي يك وعده غذايي را به عنوان ميان وعده بدهيد ،بدن اين فرد كالري بيشتري از آن غذا را مي‌سوزاند.
اما عملا مردم ميان وعده را به عنوان چيزي مضاف بر وعده غذايي معمولي خود مي‌خورند و اين خود يكي از منابع پرچربي و كالري مي‌شود.
اگر از خوردن چاشني‌هايي كه بر روي نان ماليده مي‌شوند صرف نظر كنيد، خودتان را از ‪ ۱۶‬گرم چربي در روز نجات داده ايد. براي عادت كردن به‌پرهيز از اين نوع غذاها حدود يك هفته و يا بيشتر زمان نياز داريد.
روشهاي موثر در موفقيت آميز بودن يك رژيم غذايي ،خوردن غذاهاي خانگي، جداكردن چربي گوشت قرمز و مرغ،مصرف ماست و شير كم چرب و يك تصميم سريع براي حذف غذاهاي آماده در برنامه غذايي تان است.
در حال حاضر يك آمريكايي ‪ ۴۶‬درصد از بودجه غذايي خود را صرف خريد غذا از بيرون خانه مي‌كند.
تمام غذاهاي سرخ شده مقدار چربي به خود جذب مي‌كنند.تحقيقات نشان مي دهد ،سيب زميني‌هايي كه در حرارت ‪ ۳۵۶‬درجه فارنهايت بطور كامل سرخ شدند حتي ‪ ۳۰‬دصد روغن كمتري نسبت به غذاهايي كه در درجه حرارت پايين پخته شدند جذب كردند.
براي طعم و مزه دادن به غذاها مي‌توان از موادي مثل گياهان معطر، ادويه، سير و فلفل كه هيچ نوع چربي در خود ندارند استفاده كرد.

اس ام اس سری دوازده 12

 

اس ام اس سری دوازده 12

SMS

تو ممكن است در تمام دنيا فقط يك نفر باشي ، ولي براي يك نفر تمام دنيا هستي..

برای شکستن من یه اخم کافیه... نیازی به فریادت نیست، واسه اشک ریختنم سکوت تو کافیه... نیازی به قهر نیست، برای مردنم حرف رفتنت کافیه... نیازی به انجامش نیست..

مي گن خدا بهترين نعمتش رو به بهترين بنده هاش ميده، ولي من که بهترين بندش نيستم! پس چرا تو رو به من داده ؟!

می دونی چرا دل به دلت دادم؟ به خاطر شباهتت به ماه ، با این تفاوت که ماه سه حرف داره ولی تو حرف نداری!

اگر بوي گلي را دوست نداري لا اقل شاخه هايش را نشكن ..

تو را براي وفاي تو دوست مي دارم، و گرنه دلبر پيمانه شكن که فراوان است..

تا روزي كه رفتي مي پنداشتم عشق همه اش شيريني است! اما آن روز چشمانت به من آموخت كه با آخرين نگاه است كه اولين رنج آغاز مي شود..

توی زندگیت هرگز اخم نکن چون ممکنه یه نفر فقط به لبخند تو زنده باشه..

کاش غرورم را که در پستوی سادگی ام پنهان بود می يافتی، اما تو این سادگی را بهانه ای قرار دادی برای در هم شکستن غرورم..

آخرين تکه قلبم را به پروانه اي دادم که رنگ پرهايش سوي ديدن را از من گرفت ، به او دادم چون از تمامي چيزهاي دور و برم پاکتر بود ، حتي آبي تر از حوض آبي كلبه ي تنهايي ام ...

اس ام اس سری یازده 11

 

اس ام اس سری یازده 11

SMS


sms : لبخند ارزانترين راهي است :

آفتابگردان دنبال خورشيد مي گشت ، ناگهان ستاره اي چشمک زد..آفتابگردان سرش را پايين انداخت آري...گلها هيچ وقت خيانت نمي کنند


دنيا آنقدر وسيع است که براي همه مخلوقات جايي هست ، به جاي آنکه جاي کسي را بگيريد تلاش کنيد جاي واقعي خود را پيدا کنيد!!


به چيزي که گذشت غم نخور ، به آن چيزي که پس از آن آمد لبخند بزن


لبخند ارزانترين راهي است که مي توان توسط آن نگاه را وسعت داد


وقتي ناراحتيد از اينکه به چيزي که مي خواستيد نرسيديد ، محکم باشيد و خوشحال.... خداوند در فکر چيز بهتري براي شماست...


چه بسيارند کساني که به هنگام غروب ، از غصه ناپديد شدن آفتاب چنان مي گريند که ريزش اشک ها مانع از ديدن ستارگان مي شودsms : ميدوني ضد حال چيه :


خوشبخت ترين فرد کسي است که بيش از همه سعي کند ديگران را خوشبخت سازد


شباهت آقايون با آگهي بازرگاني چيست؟ شما نمي توانيد يک کلمه از حرف هاي آنها را باور کنيد و هيچ چيزي براي زماني بيش از ۶۰ ثانيه دوام نمي آورد


عشق مثه يه گنجيشک ميمونه ... اگه محکم بگيريش ميميره ... اگه شل بگيريش مي پره ... پس سعي کن يه طوري بگيريش که آروم تو دستات خوابش ببره


ميدوني ضد حال چيه؟؟؟؟ تولدت 30 اسفند باشه ( هر 4 سال يه بار )sms : اس ام اس مخصوص نيمه شب :

اين اس ام اس مخصوص نيمه شب مي باشد:
پاشو .... سرت از رو بالشت افتاده بود پائين!!!


اين اس ام اس صرفا جهت دويدن شما به طرف موبايل بود و هيچ ارزشي ديگر ي ندارد


دلم ميخواد اونقدر کوچيک بشم قد يک پرنده،اونوقت پر بزنم بيام پيش تو!... دلم ميخواد اونقدر بزرگ بشم قد يک نهنگ، اونوقت تو رو بخورم تا هميشه پهلوم باشي


علم ثابت کرده که شکر در اب حل ميشه.پس هيچوقت زير بارون راه نرو چون شيرين ترين دوستمو از دست مي دم

لینک های جدید

سلام

لینک های جدیدی به سایت اضافه شد

فال حافظ

عشق سنجی

استخاره

اس ام اس

فال حافظ با معنی

فال حافظ با تفسیر

فال حافظ

عشق سنجی

استخاره

اس ام اس

فال حافظ با معنی

فال حافظ با تفسیر


توجه
تصویر برگزیده
ورود
نام کاربری

كلمه عبورآیا هنوز عضو نشده اید؟
برای ثبت نام اینجا را کلیک کنید.

آيا كلمه عبور خود را فراموش كرده ايد ؟
برای درخواست یک كلمه عبور جدید اینجا را کلیک کنید.
افزار های رایگان سایت

فال حافظ در سایت شما
جدول لیگ برتر در سایت شما
وضعیت آب و هوا در سایت شما
نرخ ارز و طلا در سایت شما
اس ام اس تصادفی در سایت شما
تاریخ شمسی در سایت شما
تقویم شمسی در سایت شما
تقویم روزانه در سایت شما
دعای امام زمان (عج) در سایت شما
اوقات شرعی  در سایت شما

لینک دوستان
پرشین استار - ستاره پارسی
فال تاروت اندروید
سرگرمی،اس ام اس،فال
پرشین فال,فال و طالع بینی
فال روزانه
میمند
تعبیر خواب
آمار